Tunel Władzy

Tryb rywalizacji. Gracze walczą o przejęcie kontroli nad opuszczonym bunkrem rządowym z czasów Zimnej Wojny, aby zapewnić bezpieczną przyszłość swojej rodzinie i przyjaciołom.
Rozgrywka toczy się na czterech torach lokacji. Tor Kolonii prowadzi do bezpiecznych miejsc, w których można odnowić zapasy, zakupić sprzęt i podjąć się wykonania misji. Odwiedzanie Posterunków może skończyć się źle dla bohatera, jeśli trafi on na załogę wrogiej rasy. Jeśli wszystko się zgadza, można ich jednak opłacić i wykorzystać jako najemników, którzy pomogą w eksploracji niebezpiecznych tuneli. Anomalia w tunelach zawsze oznacza poważne kłopoty, lecz to zwykle jedyne miejsca, gdzie odnaleźć można fragmenty kodu niezbędnego do otwarcia rządowego bunkra. To legendarne miejsce znajduje się na końcu Tunelu Władzy, który tworzy ostatni czwarty tor. Po przebrnięciu przez trudności napotkane po drodze pozostaje już tylko posiadać odpowiednią kombinację kodu, aby otworzyć właz i zwyciężyć.

 

Podziemna Gorączka

Tryb kooperacyjny. Druga Apokalipsa nadeszła w postaci szerzącej się w tunelach śmiertelnej zarazy. Gracze wspólnymi siłami muszą ocalić ludzkość od zagłady. W centralnej części znajduje się plansza, na której znajduje się Tor Populacji – jeśli jego wskaźnik spadnie do zera oznacza to, że epidemia objęła już wszystkich mieszkańców. Aby temu zapobiec, gracze wspólnie szukają próbek choroby, aby stworzyć szczepionkę i wyleczyć zarażonych poprzez wyczyszczenie strefy infekcji z żetonów kodów. Gracze będą szukać właściwych lekarzy i mikrobiologa na mapie budowanej z kart, odwiedzając lokacje, w których uzupełnią zapasy, wynajmą najemników i odnajdą niezbędne do zwycięstwa próbki choroby. Mapa budowana jest z losowo, przez co każda rozgrywka prowdzi do celu innymi drogami. 

 
Arena
 

Szybki karciany pojedynek, w którym liczy się spryt i taktyka. Gracze rozdzielają między siebie żetony zasobów (traktowane jako punkty zdrowia) oraz budują talie broni i pancerza. Zwycięży ten, kto lepiej zabezpieczy się przed różnymi rodzajami dostępnych ataków oraz będzie umiał efektywniej wykorzystać unikalne dla tego trybu właściwości poszczególnych broni i mutacji.