Wezwanie do broni! Potwór terroryzuje wioski w całym królestwie, pozostawiając po sobie tylko śmierć i zniszczenie. Król wzywa wszystkich poszukiwaczy przygód, by powrócili do stolicy
i przygotowali plan uwolnienia królestwa od niebezpieczeństwa! 

W grze Roll Player z rozszerzeniem Potwory i Sługusy będziecie konkurować między sobą nie tylko o to, kto stworzy najwspanialszego awanturnika. Tym razem gra toczy się także o to, kto podczas rozgrywki zbierze najwięcej informacji o zbliżającym się zagrożeniu i kto lepiej przygotuje się do finałowej potyczki z Potworem.

Potwory i Sługusy dają do Waszej dyspozycji szeroki wachlarz nowych możliwości. W pudełku znajdziecie zarówno dodatkowe rasy bohaterów, karty rynku, historii i klasy, ale także zupełnie nowe elementy – zaklęcia, kości wzmocnienia, znaczniki pozwalające śledzić punkty doświadczenia oraz oczywiście karty Potworów i Sługusów!

Nowe kości:

Dodatkowe kości Atrybutów (po jednej w każdym kolorze),

Kości Wzmocnienia (przezroczyste, nie dają premii za kolor klasy, ale posiadają wartości 3-8 więc ułatwią Wam realizację celów atrybutów).

Kości Walki – służące do określania rezultatów naszych ciosów podczas walki z Potworami i Sługusami.

Nowe rasy:

6 zupełnie nowych dwustronnych Kart Bohaterów

Nowe karty Rynku:

Nowe umiejętności, cechy i broń, ale nie tylko. Pojawią się starożytne zaklęcia, czyli Zwoje. To zupełnie nowy rodzaj kart rynku, który działa ntychmiast po wykupieniu i oferuje potężne wzmocnienia i premie. A może przyda Wam się również Plecak, w którym będziecie mogli przechować zbierane kostki i ułożyć je później na Swojej Karcie Postaci.

26 Kart Sługusów

Sługusy to stwory, na które możemy podczas rozgrywki polować, a które posiadają niezwykle cenne informacje na temat Potwora, z którym przyjdzie nam się zmierzyć na końcu gry.

Potwory:

6 dwustronnych kart, zawierających charakterystykę naszych finałowych przeciwników dla trybu zwykłego i solo.

46 kart

Karty Przygód, które czekają nas w drodze do kryjówki Potwora, dodatkowe karty Klasy i Historii, pozwalające jeszcze bardziej urozmaicić nasze postaci, karty Inicjatywy, umożliwiające grę w 5 osób oraz karty Kosztu i Pomocy, ułatwiające rozgrywkę.

Znaczniki doświadczenia:

W Roll Player: Potwory i Sługusy możemy ciągle rozwijać naszego Bohatera, a zbierane doświadczenie wykorzystywać do zwiększania naszych szans w grze, na przykład poprzez wynajęcie najemników.

Dziennik Bohatera:

Teraz rozwijanie postaci sprawi jeszcze więcej frajdy, bo losy naszych najlepszych Bohaterów na zawsze zostaną z nami  zapisane na specjalnych kartach. A kiedy zapełnisz już cały Dziennik, dodatkowe karty możesz pobrać tutaj.